E-Ticaret Sitesi Kurma Aşamaları

Yeni nesil teknolojiye uygun olarak iş yaşamını devam ettirmek adına bazı e-ticaret sitesi kurma aşamaları bulunuyor. Kurumsal kimlik, markalaşma ve ürün satışlarını yapmanın yolu e-ticaret sitesi kurmayı gerektiriyor. Müşteri kitlesini genişletmek ve tüm kullanıcılara ürünleri eş zamanlı sunabilmek adına hem zamandan tasarruf sağlıyor hem de kar marjını yükseltmeye imkân tanıyor.

E-Ticaret Sitesi Nasıl Kurulmalı?

E-ticaret sayfası kurmanın en önemli yolu, alt yapısı güçlü bir server sağlayıcısına sahip olmaktır. Ödemelerin güvenli olması, müşteri kitlesinin artmasında önemli etkenler arasındadır. E-ticaret sitesinde yer alan ürün görselleri, açıklama, anahtar kelime ve bloglar ile e-ticaret siteniz daha verimli hale gelir.

E-Ticaret sitesinin verimli olması adına;

 • Seo destekli
 • Ürün görselleri
 • Ürün görsel açıklamaları
 • Kategori
 • Anlaşılır olması
 • Siteye ulaşımın kolay olması
 • Ödeme güvenilirliği
 • İşlevsel modül yapısı
 • Mobil uygulama indirmek adına uyumlu
 • Sosyal hesaplara ulaşım

Birçok modül talebinize uygun olarak geliştirilebilir. E-ticaret sitesinden mobil uygulama indirme modülü ile daha fazla kullanıcıya ulaşmak mümkün. Türkiye genelinde IOS ve Android işletim sistemlerinden hizmet alan birçok kullanıcı bulunuyor. Bu anlamda müşteri sayısı daha fazla oluyor ve markalaşma yolunda sürekli ilerleme sağlanıyor.

E-Ticaret Sitesi Kurma Aşamaları
E-Ticaret Sitesi Kurma Aşamaları

E-Ticaret Sitesi Satışlarının Faydası

E-ticaret sitesi üzerinden yapılan birçok satış, satış sonrası destek, müşteri yorumları, güvenilir ödeme ve güvenilir teslimat hizmeti veriyor. Müşterilerin ürünleri detaylı incelemesi, birçok ürün hakkında bilgi sahibi olması ve müşteri yorumları ile alacağı ürün konusunda fikir sahibi olacağı bir platformdur.

Faydası;

 • Alışverişte zamandan tasarruf
 • Anlık kampanya ve indirimlerden haberdar olma
 • Promosyon kodu kullanma
 • Müşteri yorumları ve puanlamalarına ulaşma
 • Ürünü detaylı inceleme
 • Daha fazla müşteri kitlesine ulaşma
 • Teslimat ve stok kontrolü yapma
 • Personelden tasarruf

Birçok avantajı olan e-ticaret sitesi; dijital dünyanın faydalarından yararlanmak adına alıcı ve satıcının güvenilir bir alanda buluşmasını sağlıyor. Ödeme sonrası teslimat bilgileri ve kargo işlemi hakkında alınan bilgiler ile ürün takibi daha kolay bir aşama olarak sağlanıyor.

E-Ticaret Sitesi Kurulum Aşamaları Domain

E-Ticaret sitesi kurmak adına yapılması gereken işlemler arasında alan adı bulunur. Anlaşılır, akılda kalan ve daha az harften oluşan kelimelerden oluşmuş alan adı kullanmanız, e-ticaret sitenizin verimliliği adına önemlidir. Markalaşma anlamında, e-ticaret sitenizin alan adı firma adınızı temsil eder. Kendi firma adınızı alan adı olarak belirlemeniz mümkün.

E-Ticaret Sitesi Kurulum Aşamalarında Hosting

Sitenizin daha kaliteli bir alt yapı ve alan ile hizmete sunulması için hosting önemli bir yer tutar. Hosting olarak kaliteli bir sağlayıcı tarafından tedarik etmeniz önemlidir. Kullanılacak olan güvenlik, şifreleme ve özel koruma olarak oluşturulmalıdır. Gizlilik, kişisel bilgiler ve kart bilgilerinin özel olarak korunması, müşterilerin ürünleri satın alması adına önemli bir detaydır.

E-Ticaret Sitesi Kurulum Aşamasında Web Tasarım

Web tasarım; her web sitesinde ve e-ticaret sitesinde önemlidir. Kaliteli ve kullanışlı ara yüz, web tasarım, kaliteli yazılım ile web siteniz daha verimli hale gelir. Web tasarım ilk web sitesi kurulumunda önem verilen bir alan değildi. Yazılımın öncelikli olduğu dönemlerde oldukça basit tasarımlar kullanılırdı.

Artık web tasarım tamamen farklı bir alan olarak değerlendirilmekte ve müşterinin sitede kalma süresini belirlemektedir. Müşterinin sitede kalma süresi, beğeni sunması sonucu arama motorlarında zamanla üst sıralarda yer alınır. Web tasarım ne kadar dikkat çekici, keyifli ve kullanışlı olursa, kullanımı o denli yaygınlaşır.

E-Ticaret Sitesi Kurulum Aşamalarında Web Yazılım

Web yazılımın kalitesi, web sitesinin daha hızlı ve aktif kullanılmasını sağlar. Kaliteli alt yapıya sahip yazılımlar ile e-ticaret sitesinde duraklamalarla karşılaşılmaz, ürün geçişleri daha kolay ve hatasız olur. Müşteri ve kullanıcılar, e-ticaret sitesi kategorileri arasında hızlı geçiş sağlamak ister. Bunu sağlayan ise kaliteli bir yazılım ile oluşur. E-ticaret sitesi için bunların hepsi birer bütündür.

E-Ticaret Sitesi Kurulum Aşamalarında Seo Hizmeti

E-Ticaret sitesi içeriklerinde yer alan binlerce ürün, özellikle açıklamaları arama motoruna yazıldığında hemen kullanıcı karşısına çıkabilmeli ve doğru açıklama olmalıdır.

Birbirinden alakasız, yanlış yönlendirme yapan ürün açıklamaları ve anahtar kelimeler, müşteri tarafından sitenin terk edilmesine neden olur. Doğru anahtar kelimeleri, doğru açıklama, özgün anlatım ve zengin içerik ile e-ticaret sitesi daha verimli kullanılır.

E-Ticaret Sitesi Kurma
E-Ticaret Sitesi Kurma

E-Ticaret Kurulum Aşamaları Neden Önemli?

E-ticaret sitesini kurarken bazı aşamalara dikkat etmek önemlidir. Dikkat edilmeyen her aşama e-ticaret sitesinin performansını düşürür. Bu nedenle kurumsallaşma ve kurumsal kimlik adına oluşturulacak e-ticaret sitesinin, kullanıcılar için kolaylık oluşturan bir site olması gerekir.

Yeni teknolojik yapıya adapte olan kullanıcılar, her işlemini online olarak gerçekleştirmeleri bu anlamda birçok firmayı e-ticaret sitesi kurmaya yönlendirmiştir. Daha fazla müşteri kitlesine daha hızlı ulaşan firmalar ile istedikleri ürünlere kısa sürede ulaşan müşteriler arasında koordinasyon sağlanmıştır. Entegre olarak birçok büyük e-ticaret platformlarına, e-ticaret siteleri katılmış ve satış ağını ülke geneline hatta dünya geneline sunma fırsatı yakalamıştır.

Aşamaların önemi;

 • Tam kurumsallaşma sağlanması
 • Marka bilincinin olumlu sonuç vermesi
 • Daha hızlı geçişlerin sağlandığı bir site oluşması
 • Dikkat çekici tasarıma sahip olması
 • Bir bütün olarak sorunsuz çalışması

Özellikle yazılımdan kaynaklı olan bazı sorunlar sonucu, tüm sitenin çalışma kalitesi düşebilir. Gerçekleşen hatalar ciddi boyutlara ulaşabilir. Güvenlik açığının olması tüm müşterilerin bilgilerinin sızmasına neden olabilir.

Tasarımdaki kargaşa ise ürünlere ulaşmayı zorlaştırır. Müşteri kitlesinin gerçekleştirdiği yorum ve puanlamalar düşebilir. Arama motorları bir sitenin geleceği adına belirleyici olmaktadır. Bu nedenle sorunsuz bir çalışma ve güvenli ulaşım, müşterileri alışveriş yaparken yormaz. Zamandan tasarrufun önemli olduğu alışveriş sitelerinde, yaşanan aksamalar müşteri kaybına ve ürünlerin satılmamasına neden olur.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir