Emre GülerEmre Güler Kimdir?

Emre Güler Kimdir? 1995 yılında Sivas’ta dünyaya gelen Emre Güler, 2004 yılında ailesi ile birlikte İzmir’e gelir.

İzmir’e taşındıktan kısa süre sonra bilgisayar ile tanışır. Bilgisayara olan ilgisi ve ortaokul yıllarında bilgisayar öğretmeninin onu HTML ile tanıştırması onun bu alandaki yolculuğunu başlatır.

Lise hayatı boyunca robotik, otomasyon ve yazılım üzerine çeşitli yarışmalar ve projelerde yer alır. 2013 yılında Mazhar Zorlu Anadolu Meslek Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri bölümünden Okul Birincisi olarak mezun olur.

Lise mezuniyetinin ardından yine 2013 yılında Pamukkale Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği bölümünü kazanır.

Mühendislik eğitimine devam ederken, Robotik ve Otomasyon Topluluğu’nu kurar. 2 yıl boyunca kurucu başkan olarak; TUBITAK İnsansız Hava Aracı yarışması, Microsoft ModernAssist Projesi gibi birçok büyük projede yer alır. Bunun yanı sıra üniversitede Visual C# Görsel Programlama Eğitimi, Habitat Derneği Hour of Code (Kodlama Saati), 3M Akademi Robotik ve Kodlama Eğitimi gibi eğitimlerde eğitmen olarak görev alır.

Bunların dışında, IoT (Nesnelerin İnterneti) ile Akıllı Otopark, Arduino WiFi Kontrollü Araba gibi irili ufaklı birçok proje gerçekleştirir.

2018 yılında Merve Çap Güler ile evlenir.

Ayrıca web tasarım / yazılım alanlarında freelance işler yapmanın yanı sıra WordPress WooCommerce iyzico Pazar Yeri Ödeme Eklentisi, WooCommerce Mesafeli Satış Sözleşmesi Eklentisi, Sigorta Poliçe Takip Yazılımları, Ön Muhasebe Yazılımları, Oyun Salonu Takip Programı (OSTP) vb. profesyonel çalışmalar gerçekleştirir. Gerçekleştirmeye de devam ediyor…

Mühendislik mesleği dışında freelance olarak kurumsal düzeyde firmalara yazılım desteği ve danışmanlığı sağlamaktadır.