python-ogrenmek-python-kursu-python-dersleri-emre-guler

Python Öğrenmek İçin En İyi 50 Web Sitesi

Herkese selam, bu içerikte sizin Python öğrenmek isteyenler için en iyi 50 web sitesi ile tanışmış olacaksınız. Umarım python öğrenmek için size en uygun kaynağı bulmuş olursınız. Şimdiden keyifli okumalar dilerim. Lütfen görüşlerinizi yazının sonundaki yorum yap kısmından belirtmeyi unutmayınız.

Python, öğrenmek nispeten kolay olan ve çoklu platform desteği içeren zarif, üst düzey bir programlama dilidir.

Python öğrenmek için ikinci özellik önemlidir çünkü genellikle bir geliştirici olarak platformlar arasındaki engeli aşmak için birden çok dil öğrenmeniz gerekir. Örneğin mobil cihazlarda Android, Java kullanırken Apple’ın iOS’u Swift veya Objective-C kullanıyor. Uygulamaları ve yazılımları ayrı platformlar arasında kolayca taşımak için araçlar vardır, ancak kendi dezavantajları da vardır. Yerel bir uygulama oluşturmak her zaman daha iyidir.

Python o kadar derin ve öğrenmesi kolay ki eğitim ve araştırma pazarları arasında en çok tavsiye edilen dillerden biridir. Pek çok öğrenci kodlama veya programlama yolculuğuna Python öğrenerek başlar.

Tiobe’den gelen bir rapora göre , Python 2018’un en popüler beş dilde 1 numaradaydı. Geçen yılın aynı döneminde (Nisan 2019) 8. konumdaydı. Bu bilgiler sayesinde, ne kadar popüler olduğunu görebilirsiniz. dil çok kısa sürede oldu.

Dil hakkında çok sayıda çevrimiçi öğretici, kurs ve eğitim kitabı olmasına yardımcı olur.

Sadece bir referans çerçevesi sağlamak için, Python’un mutlak temellerini dille çalışmanın sadece ilk saatinde öğrenebilirsiniz. En iyi Python eğitimleri, aslında o dönemde basit uygulamaları kodlamanızı sağlayacaktır. Açıkçası, bu küçük miktarda eğitimle tam ölçekli bir uygulamayı hazırlayamayacaksınız, ancak dalmak ve başlamak için yeterince bilgi sahibi olacaksınız.

Python öğrenmek isteyenler Nereden Başlamalısınız?

Python, öğrenmesi en kolay programlama dillerinden biri olarak kabul edilir ve inanılmaz miktarda derinlik barındırdığı için son derece çok yönlüdür. Dili web geliştirmeden oyun geliştirmeye kadar her şey için kullanabilirsiniz.

Ayrıca dil, PHP, Ruby ve çok daha fazlası gibi diğer benzer dillere bir ağ geçidi görevi görür.

Öğrenmenin en iyi yolu – özellikle de bir programlama dili söz konusu olduğunda – yapmaktır. Bu nedenle, Python öğrenmeye başlamanın en iyi yolu, ilginizi en üst düzeye çıkaran ve içine atlayan bir ders veya kurs seçmektir.

O öğrenme gelince nasıl koduna , oldukça kolay kendinizi öğretmektir.

Bir derece veya popüler kodlama temel eğitim programlarından biri için binlerce dolar harcamanıza gerek yok. Becerilerinizi geliştirmenin en iyi yollarından biri pratik yapmaktır. Yani deneme yanılma.

Başlamanıza yardımcı olmak için, Python ile başlamanıza yardımcı olacak veya temelleri zaten biliyorsanız anlayışınızı genişletecek çok büyük bir kaynak listesi derledik.

Başlangıç ​​seviyesinde, orta seviyede veya uzman seviyesinde olun, aşağıdaki seçeneklerden hangisinin zevkinize daha uygun olduğunu açıklayacağız.

Python Öğrenmek İçin En İyi 50 Web Sitesi

Unutmayın, bu listedeki ilk on kaynak etrafındaki en iyilerden bazıları. Aşağıdaki kırk, belirli bir sırada listelenmemiştir.

1. Kod Akademisi

Code Academy , programlama ile ilgili her şey için ücretsiz, çevrimiçi bir öğrenme merkezidir. Sadece Python’da değil, çeşitli dillerde ve konularda dersler veriyorlar.

Onu özel kılan, kodu doğrudan tarayıcınıza yazabilmeniz ve sonuçları canlı olarak görebilmenizdir. Bu, başlangıçta kullanışlıdır çünkü alıştırma alıştırmaları için bir geliştirme ortamı kurma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Bu portal, başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar kodlayıcılar için en uygunudur. Python ile Code Academy aracılığıyla çalışırken, kendi bahşiş hesaplama aracınızı ve Battleship tabanlı bir tahta oyunu oluşturacaksınız.

Öğreneceğiniz Python konuları arasında ortak sözdizimi, dizeler ve konsol çıkışı, koşullu ve kontrol akışı, döngüler, işlevler, dosya girişi ve çıkışı, listeler ve sözlükler ve çok daha fazlası bulunur.

Fiyat: Bedava

2. TutorialsPoint

TutorialsPoint , kodu doğrudan bir tarayıcı penceresinde test etme seçeneği ile ücretsiz öğreticiler sunan Code Academy gibi başka bir sitedir.

Acemi kodlayıcılar için, sizi dilin temel ve başlangıç ​​aşamalarından uzman seviyesindeki görevlere kadar götürecek en kapsamlı eğitimlerden birini sunarlar. Bir Python geliştirme ortamı kurmayı, temel sözdizimi yazmayı, değişkenler, operatörler ve döngülerle çalışmayı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

TutorialsPoint’in kılavuzunu bu kadar kapsamlı yapan şey, aynı zamanda veritabanı erişimi, CGI ve oyun programlama, çoklu iş parçacığı kullanımı, XML işleme, ağ oluşturma, GUI tasarımı ve daha fazlası gibi gelişmiş Python konularını da kapsıyor olmasıdır.

Fiyat: Bedava

3. Codementor.io

Codementor , söz konusu dille halihazırda çalışan orta ila uzman geliştiriciler için tasarlanmıştır. Baştan sona dağılmış yeni başlayanlar için bazı haberler var, ancak bu kesinlikle acemi kodlayıcıların zamanlarının çoğunu geçirmeleri için bir portal değil.

Sitedeki her gönderi, kodlu bir uygulamada Git Yazarlarını sıralama, Node.js’yi Python ile entegre etme, Python dekoratörlerini kullanma ve daha fazlası gibi belirli bir odağı kapsayan ayrı bir öğreticidir.

Fiyat: Bedava

4. PythonChallenge

Öğrenim kapasitenizi artırmak için zorlanmayı ve az miktarda baskı altına girmeyi tercih eden biriyseniz , PythonChallenge tam size göre.

Var olan en güzel site değil; aslında tasarım düpedüz çirkin. Bununla birlikte, katılacağınız zorluklar ve dersler Python öğrenmek için paha biçilmezdir. Şimdiye kadar siteyi 2.000.000’den fazla ziyaretçinin ziyaret ettiği, ustalaşılması gereken 33 seviye vardır.

Fiyat: Bedava

5. Google’ın Python Sınıfı e-Kitabı

Malzemenin doğası gereği, Google’ın Python Sınıfı e-Kitabı orta ila deneyimli kodlayıcılar için en uygunudur. İyi yazılmış ve Python ile ilgili çeşitli kavramları açık bir şekilde açıklıyor, ancak pratik uygulamasından ziyade programlama teorisiyle ilgili. Bu nedenle, herhangi bir adım adım öğretici veya ayrıntılı kılavuz bulamazsınız.

Bu, onu hareket halindeyken döngüde kalmak isteyen Python geliştiricileri için harika bir seyahat arkadaşı yapar.

Birden fazla kitap mevcuttur ve makinenizde yerel olarak yürütmek için tamamlayıcı alıştırmaları indirebilirsiniz. Bu, farklı kod parçacıklarıyla çalışmanıza ve bunları test etmenize olanak tanır.

Fiyat: Bedava

6. Python.org

Şüphe duyduğunuzda, her zaman bir dil için resmi belgelere başvurabilirsiniz. Python.org , Python geliştiricileri için resmi kanaldır, bu nedenle dille çalışma konusunda çok sayıda referans, malzeme ve kaynak bulabilirsiniz.

Beklediğiniz gibi, temel bilgilerde size yol gösterecek harika bir başlangıç ​​eğitimi var. Ardından, farklı Python kitaplıkları, modüller dağıtma ve çok daha fazlası gibi daha gelişmiş konular hakkında bilgi edineceksiniz.

Fiyat: Bedava

7. Python the Hard Way eBook’u Öğrenin

Bir kez daha asıl odak noktası zorluktur. Learn Python the Hard Way , tam olarak okuyabileceğiniz ücretsiz bir e-Kitaptır. Çevrimiçi sürüme mobil dahil herhangi bir cihazdan erişilebilir ve her zaman ücretsizdir. Kitabın basılı veya dijital bir kopyasını istiyorsanız – çevrimdışı okumak için – biraz para kazanmanız gerekir (30 $).

Görünüşe göre, yılda 1,5 milyondan fazla insan bu e-Kitabı okudu. Bu etkileyici bir sayı, daha da fazlası, hepsi bir şekilde Python ile çalışmaya devam etselerdi.

Fiyat: Bedava

8. LearnPython.org

Tartıştığımız ilk fikirlerden biri, yaparak öğrenmenin en iyisi olduğudur. LearnPython.org , tam olarak bunu yapabileceğiniz bir platform tasarladı. Vaktinizi sonsuz bir metin akışı üzerinde tarayarak harcamak yerine, bu web sitesi etkileşimli eğitimlere katılmanıza olanak tanır. Doğrudan tarayıcınızda Python dili ile çalışabilirsiniz.

Kötü şöhretli “Merhaba Dünya” öğreticisiyle başlayacak ve kursa sadık kalırsanız daha gelişmiş konulara geçeceksiniz. Bu portal, başlangıç ​​seviyesinden orta seviyeye kadar kodlayıcılar için en iyisidir.

Fiyat: Bedava

9. Python eBook ile icat edin

Bilgiyi öğrenmenin ve saklamanın bir başka yolu, eğlenmenizi ve bunu yaparken eğlenmenizi sağlamaktır. Python eBook ile Buluşun arkasındaki itici fikir budur .

Her öğretici, ipucu ve ders Python kullanımıyla belirli bir amaca hizmet etmekle ilgilidir. Örneğin kitap

Örneğin, Python ile Kendi Bilgisayar Oyunlarınızı Keşfedin kitabı size nasıl oyun yapılacağını öğretecek. Her aşamalı dersle birlikte oyunlar daha karmaşık hale gelir ve dilin daha ileri düzeyde kullanılmasını gerektirir. İşiniz bittiğinde, Python hakkında kesin bir kavrayışa sahip olacaksınız – kendi başınıza uygulama veya oyun ortaya çıkarmak ve oluşturmak için yeterli.

Kitapların çevrimiçi sürümlerine her zaman ücretsiz olarak erişilebilir, ancak bunları bir ücret karşılığında çevrimdışı erişim için satın alma seçenekleri de vardır.

Fiyat: Bedava

10. Python 3’e dalın

Dive into Python 3 , Python 2 ile çalışmak yerine Python 3 ile çalışma arasındaki farkı kapsayan çevrimiçi bir kitaptır. Creative Commons lisansı altında lisanslandığı için kitabın HTML ve PDF versiyonlarını da ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Bu kitap, yeni başlayanlardan deneyimli tüm kodlayıcılar için harika bir kaynak ve burada herkes için materyal var.

Fiyat: Bedava

11. Yeni Başlayanlar İçin Python

Her ne kadar Başlayanlar için Python bir süre boşta kalmıştır yeni yönetimi altında bulunuyor. Son zamanlarda, site bir tasarım revizyonu ve yeni başlayanlar için Python öğreticisi biçiminde bazı yeni içerikler aldı.

Sitedeki normal içeriğe gelince, kendi projelerinizde kullanabileceğiniz uzun bir Python kodlama kılavuzları ve snippet listesi bulacaksınız. Bu nedenle site, tüm beceri seviyelerindeki Python geliştiricileri için idealdir, hatta kemerleri altında hatırı sayılır deneyime sahip olanlar bile.

Fiyat: Bedava

12. Pythonspot

Adından da anlaşılacağı gibi Pythonspot , çeşitli Python merkezli kaynaklar ve öğreticiler bulmak için harika bir yerdir. Tüm içerik, beceri seviyesine, eğitim türüne (GUI ve Ağ kılavuzları gibi) ve platforma (Android, iOS vb.) Göre kategorilere ayrılır.

Fiyat: Bedava

13. Python Sihirli Yöntemlerini Öğrenmek

Sihirli yöntem, nesne yönelimli programlama dilleri için gelişmiş bir kavramdır. Ne yazık ki, resmi Python belgeleri bunu iyi açıklamıyor.

Python Sihirli Yöntemlerini Öğrenmenin yaratıcısı Refekkettler, bu sorunu çözmek için siteyi yarattı. Açıkçası, malzeme orta ila ileri düzey Python geliştiricileri içindir.

Esasen çevrimiçi bir kaynak rehberidir; Gerekirse çevrimdışı erişim için bir PDF sürümünü de indirebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

14. AfterHoursProgramming.com

AfterHoursProgramming  öğretici tarayıcınızdan bir yerli yazmak için izin verir kod simülatörü ve dağıtma kodu bulunmaktadır. Bazı temel ve basit kavramlarla başlar ve daha ileri konulara geçer. Örneğin, sonraki alıştırmalar, bazı düzgün etkileşim özellikleriyle web uygulamaları oluşturmada size yol gösterir.

Kursun sonunda, öğrendiğiniz bilgilerin kalıcılığını test etmek için oldukça kapsamlı bir sınava girebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

15. theNewBoston Temel Python Öğreticileri

theNewBoston, YouTube’da sunulan kapsamlı video eğitimleriyle tanınan popüler bir eğitim ekibidir. Özellikle yeni başlayanlar için olağanüstü olan Python 3.4 Temelleri hakkında bir dizi öğretici var .

Fiyat: Bedava

16. NewCircle Python Temelleri Eğitimi

NewCircle Training, çeşitli konularda kodlama ve başlangıç ​​eğitimleri için başka bir harika kanaldır. Bu listedeki her şey kadar paha biçilemez bir Python Temelleri Eğitimi serisi sunuyorlar . Daha çok görsel öğrenen biriyseniz, video eğitimleri mükemmeldir.

Fiyat: Bedava

17. Bir Byte of Python Online Book

Swaroop tarafından yazılan A Byte of Python , harika bir başlangıç ​​kaynağı ve kapsamlı belgelere tekrar bakması gerekebilecek orta düzey kodlayıcılar için gelecekteki bir kaynak olarak hizmet veren sevilen bir çevrimiçi eğitim kitabıdır.

Fiyat: Bedava

18. Rice Üniversitesi’nden Coursera Python Kursu

Code Academy gibi, Coursera da öğrenmek isteyenler için ücretsiz çevrimiçi kurslar sunuyor. Bununla birlikte, Coursera’daki kursların çoğu gerçek kolejlere ve üniversitelere bağlıdır.

Python Kursu , Rice Üniversitesi tarafından verilmektedir ve iki ayrı bölümde 7 derslik bir seri olarak sunulmaktadır. Birkaç hafta boyunca takip edilmelidir (bu yüzden bunun için zaman ayırmanız gerekir) ve yerel bir kolej veya üniversitede yaptığınız gibi çevrimiçi derslere kayıt yaptırmanız gerekir. İyi haber, kurslara kaydolmanın ve katılmanın ücretsiz olmasıdır.

Sıkı çalışmanız için gösterilecek bir sertifika istiyorsanız, fazladan ödeme yapmanız gerekir.

Fiyat: Bedava

19. Python Çevrimiçi Kitabı’nı düşünün

Bu kaynak aynı zamanda çevrimiçi bir kitap biçiminde gelir. Eğilimliyseniz Think Python’un basılı sürümünü Amazon üzerinden satın alabilirsiniz . Aksi takdirde, çevrimiçi sürüme erişim ücretsizdir.

Kitap aslında yeni başlayanlara bilgisayar biliminin temellerini ve programlamanın temellerini öğretmeyi amaçlıyor. Bu konuları daha iyi açıklamak için, bilgileri Python ile ilişkilendirerek yapar. Böylece hem programlamanın temelini hem de Python dilini aynı anda öğreneceksiniz.

Fiyat: Bedava

20. Django Video Serisine Başlarken

Django, Python dili üzerine inşa edilmiş kullanışlı bir geliştirme çerçevesidir. Bir çerçeve, temelde bir dilin daha modüler bir biçimini uygulayarak geliştiricinin işini kolaylaştırır.

Django’ya Başlarken video serisi, kendinizi çerçeveye tanıtmanın ve bu süreçte Python’u daha iyi anlamanın harika bir yoludur.

Fiyat: Bedava

21. Code School’un Python Etkileşimli Kodlama Ortamını Deneyin

Metin tabanlı öğreticiler ve kılavuzlar yığınını sıralamakla uğraşmak istemeyen bir tutkunsanız, Code School’un Try Python’u tam size göre.

Sizi her şeyin içine atar ve Python ile hemen kodlamaya başlamak için çevrimiçi, etkileşimli bir ortam sağlar.

Fiyat: Bedava

22. Etkileşimli Python

Runestone Interactive, başlangıç ​​ve orta seviye kodlama sınıfları için çok sayıda açık kaynak, çevrimiçi ders kitabı sunar. Birçoğu Python’a, özellikle de Etkileşimli Python serilerine odaklanır .

Tüm kitaplara erişim ve kullanım ücretsizdir, ancak yerinizi kurtarmak için bir hesap açmak isteyeceksiniz (ayrıca ücretsiz) – ders kitaplarını tek bir oturuşta okumayı planlamıyorsanız, ki bu pek olası değildir.

Fiyat: Bedava

23. Code Nerd Python Eğitim Videoları

Video eğitimleri, bilgi ve becerileri kazanmanın mükemmel bir yoludur ve Code Nerd’in Python Eğitim serisi bu kuralın bir istisnası değildir.

Videoları takip etmesi kolay, iyi yazılmış ve Python ile ilgili bir dizi önemli konuyu kapsıyor.

Fiyat: Bedava

24. Python Temelleri

Pluralsight’ta barındırılan Python Temelleri kursu maalesef ücretsiz değil. Ancak, bulacağınız Python hakkında en kapsamlı ve bilgilendirici kılavuzlardan biridir. Yalnızca Python’un nasıl kullanılacağını açıklamakla kalmaz ve dilin belirli işlevlerinin ne işe yaradığını açıklamakla kalmaz, aynı zamanda dilin doğal düzenini de açıklar. Bu, Python’da her şeyin diğer dillere kıyasla neden belirli bir yol olduğunu daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

Unutmayın aşağıda listelenen fiyatı Pluralsight abonelik ve kazanır  sen öğreticiler ve içeriğin onların tüm veritabanına değil, sadece bu bir erişim sağlar.

Fiyat: Yıllık 299 $ (24,92 $ / ay)

25. Sürüm 3’ü Programlamayı Öğrenmek

Alan Gauld, Python eğitmen posta listesi için hem moderatör hem de düzenli katkıda bulunur. Ayrıca Programlamayı Öğrenmekten de sorumludur . Site, programlamaya yeni başlayanları kodlamanın temel temellerine tanıtmak için tasarlanmış başlangıç ​​eğitimleri sunar.

Sürüm 3 – bağlantılı sürümdür – Python Sürüm 3’ün kullanımına odaklanır.

Fiyat: Bedava

26. Bilgisayar Bilimine Giriş

Udacity, mükemmel ve ücretsiz bir Bilgisayar Bilimine Giriş kursuna ev sahipliği yapan başka bir ücretsiz çevrimiçi eğitim platformudur . Odak noktası bir bütün olarak bilgisayar bilimi ve programlama olsa da, öncelikle alıştırmalar ve projeler için Python ile çalışacaksınız.

Kurs sırasında, Python kullanarak kendi web tarayıcınızı, arama motorunuzu ve sosyal ağınızı nasıl oluşturacağınızı öğreneceksiniz.

Fiyat: Bedava

27. Python Crash Kursu

Python Crash Course birkaç varsayım sağlar; bunlardan ilki, zaten deneyimli bir geliştirici olduğunuz ve nesne yönelimli programlamayı anladığınızdır.

Kurs, öğretim yardımı olarak hizmet etmesi amaçlanan bir dizi belge ve sunum slaytlarından oluşur.

Fiyat: Bedava

28. Python Öğretmeni

Python Tutor , programlamanın temellerini öğrenmek ve Python, Java, JavaScript, C ++, Ruby ve daha fazlasını içeren bir dizi dile aşina olmak için bir portaldır.

Fiyat: Bedava

29. Gerçek Python

Real Python , birden fazla abonelik seviyesine sahip birinci sınıf bir çevrimiçi kurstur. Satın alma işleminizle 1.300 sayfadan fazla içeriğe, 9 saatlik videoya, alıştırmalara, örnek dosyalara ve kurs ödevlerine erişim elde edeceksiniz.

Fiyat: 60 dolardan başlıyor

30. Tam Yığın Python

Bu portal, orta ila deneyimli geliştiriciler içindir. Python’da zaten yetkinseniz, ancak daha sonra nereye gideceğiniz konusunda daha fazla rehberlik istiyorsanız, Full Stack Python’a göz atın .

Belirli türde bir web uygulaması, web sitesi demosu veya modül oluşturmak gibi tamamlamanız için ayrı ayrı projeler atanacaksınız.

Fiyat: Bedava

31. PythonLearn

Bilişim kavramına aşina iseniz, PythonLearn ilginizi çekebilecek bir kaynak portalıdır. Doğal olarak, düzenli olarak Python ile çalışan geliştiriciler içindir.

Fiyat: Bedava

32. Herkes için CS

Harvey Mudd College’daki profesörler tarafından yazılan CS for All , Python kullanarak bilgisayar biliminin temelini araştırıyor. İçerik basit ve erişilebilirdir ve meslekten olmayan kişileri barındıracak şekilde açıkça yapılandırılmıştır. Ancak bu, deneyimli geliştiricilerin buna bir kaynak olarak bakamayacağı anlamına gelmez.

Fiyat: Bedava

33. Twilio Blog: Python Projeleri Etiketi

Çok yönlü bir şirket olan Twilio, bloglarını teknoloji temelli her şey üzerinde bir otoriteye dönüştürdü. Python Projeleri etiketi, görünür içeriği doğrudan Python ile ilişkili gönderilere daraltır.

Her öğretici, dili kullanarak tamamlayabileceğiniz benzersiz bir projeyi inceler. Bazı örnekler, Python kullanarak sunucular olmadan özçekimler göndermek, kişisel bir ISS izleyici geliştirmek ve Kendi Maceranızı Seçin tarzı sunumlar oluşturmaktır.

Fiyat: Bedava

34. Python ile Programlamaya Giriş

Bu kaynağın başka bir genel ses ismine sahip olmasına rağmen, Python ile Programlamaya Giriş, Python hakkında temelden orta seviyeye kadar bilgi bulmak için harika bir yerdir. Öğreticiyi tamamladıktan sonra ne yapmanız gerektiğine adanmış bir bölüm bile var.

Fiyat: Bedava

35. Python’u Düşünün: Bir Bilgisayar Bilimcisi Gibi Düşünme

Popüler eğitim kitabı sağlayıcısı O’Reilly, Think Python: How to Think Like a Computer Scientist’i ücretsiz olarak çevrimiçi olarak kullanıma sundu. Python öğrenmek isteyenler için mükemmel bir kaynaktır.

Kitabın fiziksel veya dijital bir kopyasını da satın almak için bağlantılar var.

Fiyat: Bedava

36. Web Geliştirme: Blog Nasıl Oluşturulur

Bu ücretsiz Udacity kursu, Reddit’in kurucularından Steve Huffman tarafından oluşturuldu. Başlığın önerdiği gibi, Web Geliştirme: Blog Nasıl Oluşturulur , temel web geliştirme kavramlarında size yol gösterir ve Python ile web uygulamalarını nasıl oluşturacağınızı öğretir.

Zaten dille biraz deneyimi olan orta düzey kodlayıcılar içindir. Yeni başlayanlar her zaman Bilgisayar Bilimlerine Giriş veya Python kurslarıyla Programlama Temelleri ile başlayabilir .

Fiyat: Bedava

37. Python’u Matt Makai’den Öğrenmek

Ünlü geliştirici Matt Makai, kişisel blogunda Python’u yeni başlayanlar olarak öğrenmek hakkında faydalı bir yazı yazdı . En önemlisi, önceden programlama bilginiz yoksa başlamak için en iyi yerden bahsediyor ve bazı değerli kaynaklar sağlıyor – bunlardan bazıları zaten bu listede.

Fiyat: Bedava

38. Sen ve Benim İçin Python

Bu kaynak listesindeki diğer ücretsiz çevrimiçi kitapların çoğu gibi, Python for You and Me temel bilgilerle başlar ve yavaş yavaş daha karmaşık konulara doğru ilerler. Listeyi oluşturdu çünkü ana içeriği tamamladıktan sonra, sağlanan öğreticiyi kullanarak ilk Flask web uygulamanızı oluştururken elinizi deneyebilirsiniz.

Fiyat: Bedava

39. Pratik İşletme Python

Practical Business Python , iş dünyasında kullanılmak üzere Python komut dosyaları, pasajlar ve öğreticiler sunan niş bir blogdur. Gelişmiş Excel çalışma kitapları oluşturmayı, veri analizi görevleri için Python’u kullanmayı ve çok daha fazlasını öğreneceksiniz.

Fiyat: Bedava

40. Python ile Benimle Konuş

Talk Python to Me , zamanlarını Python ile çalışarak geçiren geliştiriciler ve düşünce liderlerinin tartışmalarını içeren çevrimiçi bir podcasttir. Sektörün en iyi etkileyicilerinden bazılarından ipuçları, püf noktaları ve içgörüler almanın harika bir yoludur.

Bir podcast olduğu için, kod yazarken bölümleri dinleyebilir veya diğer eğitim programlarını tamamlayabilirsiniz.

Fiyat: Bedava

41. Python 3’ü Y Dakikada Öğrenin

Bu çevrimiçi kılavuz, başka bir dilden geçiş yapan deneyimli geliştiriciler için tasarlanmıştır. Temel bilgileri zaten biliyorsanız ancak Python’un bir dil olarak nasıl yapılandırıldığını daha iyi anlamak istiyorsanız , Y Dakikada Python 3 Öğrenin sizin zehirinizdir.

Fiyat: Bedava

42. Python Stilinin Öğeleri

Python Stilinin Öğeleri , aslında Python programlama dili için bir stil kılavuzudur. Tüm geliştiricilerin uyması gereken bir topluluk standardı oluşturmaya yardımcı olur. Bu herkes için değerli bir kaynaktır, ancak orta ve deneyimli geliştiriciler kesinlikle bundan en iyi şekilde yararlanacaktır.

Fiyat: Bedava

43. Otostopçunun Python Rehberi

Benzer bir isimdeki bilim kurgu romanından ve filminden ilham alan Otostopçunun Python Rehberi , dil hakkında büyük bir referans. Yeni başlayanlar için değerli olabilecek Python geliştirici topluluğu hakkında giriş kılavuzları da vardır.

Fiyat: Bedava

44. OverAPI.com

Python Hile Sayfaları ve diğer kullanışlı dil çıktıları için harika bir kaynak . Bu site uzun süredir ortalıkta ve popüler kopya sayfalarının çok güzel bir grafik sunumuna sahip.

Fiyat: Bedava

45. Müthiş-Python

Python çok yönlü ve kullanımı kolay olduğu için, geliştiriciler dille kullanılacak pek çok araç geliştirdiler. Awesome-Python , bir Python geliştiricisi olarak birlikte çalışabileceğiniz bir ton çerçeve, kitaplık ve yazılımı ortaya çıkaran indirilebilir bir listedir.

Fiyat: Bedava

46. ​​Python Haftalık

Python Weekly , tüm Python olayları ve güncel olaylar hakkında sizi güncel tutan ücretsiz bir e-posta bültenidir. Yeni eğitimler, videolar, potansiyel projeler ve çok daha fazlası hakkında bilgi alacaksınız.

Fiyat: Bedava

47 . CheckiO

Oyunlaştırma bugünlerde gerçekten çok büyük ve aynı zamanda başka türlü sıkıcı görevleri eğlenceli, bağımlılık yaratan başarılara dönüştürmenin harika bir yolu.

CheckiO , programlama öğrenme sürecini alır ve bunu bir oyuna dönüştürür. Okumaya, video izlemeye veya podcast dinlemeye dayanamıyorsanız, bu kesinlikle dikkatinizi çekecektir.

Fiyat: Bedava

48. Bir PyPet Oluşturarak Python Programlamanın Temellerini Öğrenin

90’ların Tamagotchi çılgınlığını hatırlıyor musunuz? Herhangi bir nedenle yapmazsanız, çocuklar – ve yetişkinler – boş zamanlarını ilgilenerek ve oynayarak geçirebilecekleri sevimli, dijital evcil hayvanlardı. Kulağa ne kadar yorucu gelse de çok eğlenceliydi.

Bu Python Programlamanın Temelleri kursu, kendi PyPet’inizi – bir Tamagotchi’nin özel, Python versiyonu – oluşturmaya çalışırken size dilin temellerini öğretecek. Öğrenmenin oldukça eğlenceli ve eşsiz bir yolu.

Fiyat: Bedava

49. Python Gurusu

Python Guru , dili öğrenmek için bir başka başlangıç ​​dostu kaynaktır.

Fiyat: Bedava

50. Python İpuçları

Python’u nasıl kullanacağınızı zaten biliyorsunuz ve sadece daha sonra kullanmak üzere saklayabileceğiniz bazı ipuçları ve püf noktaları mı arıyorsunuz? Python Tips , tümü Python diliyle ilgili düzenli içerik güncellemelerini içeren bir blogdur.

Bu, Mobil Uygulama Geliştirme Web Sitelerinin ve Kaynaklarının Büyük Listesi!

Listeyi okuduktan sonra, Python öğrenme görevinize yardımcı olacak en az bir web sitesi veya kaynak bulabilmenizi temenni ediyorum.

Daha eğitici veya akademik düzeyde python öğrenmek istiyorsanız, Treehouse , Lynda veya Code School gibi popüler çevrimiçi kod okullarından birini deneyebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir